Wycieczka z okazji walentynek

14 lutego 2019r. uczniowie klasy VI „a” wybrali się na lodowisko, które mieści się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Kusocińskiego w Mielcu. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew oraz pingwinów asekuracyjnych dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy. Na ustach uczestników gościł uśmiech.

Następnie uczniowie udali się do pizzerii Piccola Italia.

Kolejnym punktem było obejrzenie w kinie Cinema 3D w Galerii Navigator filmu w reżyserii Henriego Safrana pt. „Chłopiec z burzy”. Opowiada on historię chłopca i jego przyjaciela - pelikana. Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. „Chłopiec z burzy” to zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Renata Biesiada, Marlena Adamkiewicz.

22-02-2019, G K