Projekt Sieciaki.pl

O projekcie

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.

Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie. W ramach projektu organizowane są również spotkania z dziećmi, imprezy plenerowe oraz zajęcia edukacyjne, przygotowywane są też filmy, gry, piosenki i materiały edukacyjne.

Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim:

• edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie,

• promocję bezpiecznych zastosowań sieci,

• certyfikowanie oraz promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.

Uzupełnieniem działań serwisu jest coroczna akcja „Sieciaki na wakacjach”. To seria letnich pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę – jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w miejscowościach w całej Polsce.

(informacje pochodzą ze strony: https://sieciaki.pl)

15-02-2017, G K