Wycieczka klas 7B i 7C do Warszawy

W ciepły i słoneczny dzień, 4 października, odbyła się wycieczka uczniów z klas VII b i VII c do urokliwej stolicy Polski.

Nietypowe zwiedzanie miasta rozpoczęło się w formie gry terenowej. Sześć zespołów uczniów, zaopatrzonych w mapki warszawskiego Starego Miasta i zestawy zadań, rywalizowało ze sobą, zdobywając wiadomości z historii miasta.

Następnie, w trakcie przyjemnego spaceru ulicami Warszawy pod okiem opiekunów i zarażającej swoją pasją i miłością do stolicy pani Magdy, można było zobaczyć kilka interesujących i wartościowych miejsc i obiektów: Zamek Królewski, Archikatedrę św. Jana, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza czy zachwycający swoją roślinnością ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, w którym można się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Nie sposób było również pominąć pomnik naszego wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza.

Ekscytującym punktem wizyty w Warszawie było, dla zapalonych sportowców z klas siódmych, zwiedzanie Stadionu Narodowego w jego najlepszej odsłonie, czyli przy rozsuniętym dachu. W najwyższym jego miejscu arena góruje aż do pięćdziesięciu metrów nad murawą, co wywołuje niesamowite i niezapomniane emocje.

Doskonałą formą rozrywki i integracji okazała się przygoda w największym warszawskim parku trampolin, gdzie można skorzystać z ogromnej ilości trampolin, ścianki wspinaczkowej, a także odznaczającego się różnymi poziomami trudności parku linowego.

Dzień był pełen wrażeń i na pewno należał do bardzo udanych. Mimo zmęczenia wszyscy uczestnicy wycieczki wracali do Staszowa w świetnych humorach.

więcej zdjęć...

10-10-2021, G K