Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

"Powitania czas"

Początek roku szkolnego to szczególny moment w życiu szkoły, to czas rozpoczęcia nowej intelektualnej przygody nie tylko dla uczniów, lecz także nauczycieli. To także czas powitań, życzeń oraz nadziei na kolejne sukcesy wychowanków.

4 września 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. H. Łaskiego w Staszowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Dyrektor mgr Ewa Rzepecka, która podkreśliła w swoim przemówieniu, że jest to rok szczególny w życiu szkoły, ze względu na przypadające 25 lecie powstania placówki.

Ponadto, w związku z reformą systemu edukacji, nastąpił powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej, czyli powrót do tradycji z nutą współczesności.

Rolą nauczycieli, jak powiedziała pani Dyrektor, jest zatem zaprzyjaźnić się z reformą i zadbać o wszechstronny rozwój ucznia.

Podczas uroczystości nie zabrakło też osoby Burmistrza Miasta i Gminy Staszów - pana mgr Leszka Kopcia, który przekazał uczniom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu życzenia sukcesów w dalszej nauce i pracy.

Na zakończenie nasi wspaniali uczniowie uświetnili uroczystą akademię recytacją wierszy i śpiewem piosenek, żegnając tym samym wakacje i witając nowy rok szkolny.

Grażyna Kowalska

więcej zdjęć w galerii...

09-09-2017, G K