Projekt W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami

W marcu i kwietniu br. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami.

Projekt miał za zadanie budowanie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych dzieci z autyzmem.

W ramach projektu odczytano i omówiono opowiadania przybliżające tematykę dotyczącą spektrum autyzmu, przygotowano gazetkę przedstawiającą najważniejsze informacje dotyczące trudności, z jakimi zmagają się osoby z autyzmem, przeprowadzono audycję przybliżającą tematykę spektrum autyzmu, zorganizowano konkurs plastyczny pt. Rozumiem, akceptuję, podziwiam, jak również wykonano prace plastyczne przedstawiające błękitnego motyla, będącego przewodnim motywem projektu. Ponadto w dniu obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia - wykonano niebieskie zdjęcie uczestników projektu jako podsumowanie wszystkich działań związanych z obchodami.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani we wszystkie podejmowane działania, które oprócz zdobycia cennej wiedzy dały im możliwość tak ważnej dla dzieci integracji.

25-04-2022, G K