OBCHODY XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK – WYNIKI KONKURSU

„Jedyna rzecz, którą koniecznie musisz wiedzieć, to gdzie znajduje się biblioteka” – powiedział kiedyś Albert Einstein i trudno się z nim nie zgodzić. Biblioteka to miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli potrzebuje relaksu, wiedzy, informacji, czy odpoczynku. Biblioteka to przede wszystkim książki, ale również dostęp do internetu, zajęcia, konkursy i akcje związane z czytaniem i nie tylko. Jej wyjątkową rolę podkreśliło również Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, organizując w dniach 8-15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tradycyjnie rozpoczyna go 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, czyli święto wszystkich osób związanych z tworzeniem bibliotek i udostępnianiem zbiorów.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „TO SIĘ CZYTA”. Zadanie konkursowe polegało na wypożyczeniu książki z biblioteki szkolnej, przeczytaniu, a następnie wykonaniu plakatu zachęcającego do sięgnięcia po lekturę.

Uczestnicy akcji „TU SIĘ CZYTA” mieli wykonać zdjęcie z czytaną książką w ulubionym, nietypowym miejscu. Celem proponowanych aktywności była popularyzacja czytelnictwa oraz nowości zakupionych do biblioteki szkolnej.

WYNIKI KONKURSU:

Konkurs plastyczny „TO SIĘ CZYTA”

Julia Golba, Zofia Maj, Hanna Sauczek z klasy IIa

Aleksandra Ryba z klasy IIa, Filip Seremak z klasy IIb

Ryszard Migoń z klasy IIa, Lena Olszewska z klasy Ia

Uczestnicy akcji promującej czytelnictwo „TU SIĘ CZYTA”:

• Julia Golba IIa

• Filip Seremak IIb

• Emilia Makuła IIa

• Zuzanna Uchańska IIa

• Zofia Maj IIa

• Julia Sochacka IIa

• Hanna Sauczek IIa

• Jan Jarosz IIa

• Ryszard Migoń IIa

• Milena Karwacka IIb

• Lena Olszewska Ia

• Aleksandra Ryba IIa

Gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zadaniach popularyzujących czytelnictwo.

22-06-2022, G K