Mikołajki

Mikołajki to święto obchodzone z okazji dnia św. Mikołaja, którego pierwowzorem był biskup z Miry. Znany był ze swojej dobroci i miłości do dzieci. Co roku, 6 grudnia, wręczał dzieciom prezenty i drobne upominki. Dbał o najbardziej potrzebujących.

Żeby uczcić ten dzień, uczniowie z naszej szkoły, jako dodatek do ubioru, wybrali symbole mikołajkowe, które kojarzyły się z Mikołajem: czapkę, skarpetki, rogi renifera, czerwoną koszulkę lub sweter. Oprócz tego dzieci obdarowywały się uśmiechem, dobrym słowem, a nawet drobnymi prezencikami.

Szkoła wypełniła się życzliwością, a dobry nastrój towarzyszył wszystkim wokół.

13-12-2022, G K