Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies” - WYNIKI

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu ulubionego bohatera bestsellerowej serii „Zaopiekuj się mną” angielskiej pisarki Holly Webb dowolną techniką plastyczną.

Celem konkursu było:

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci w młodszym wieku szkolnym;

• uczenie szacunku do zwierząt, uwrażliwienie na ich losy;

• rozwijanie pomysłowości i kreatywności dzieci poprzez twórczość plastyczną;

• zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi;

• rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych;

• wzmacnianie wiary we własne możliwości;

• rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej dziecka;

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Przy ich ocenie zostały wzięte pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość, samodzielność, walory artystyczne oraz estetyka wykonania. Trudno było dokonać jednoznacznego wyboru, dlatego też zostały przyznane miejsca równorzędne.

I miejsce ex aequo:

Zofia Maj kl Ia

Aleksandra Ryba kl. Ia

Blanka Kopyto kl. IIb

II miejsce ex aequo :

Julia Golba kl. Ia

Hanna Sauczek kl. Ia

III miejsce ex aequo

Lena Borycka kl. IIIb

Antoni Bednarczyk kl. IIa

Wyróżnienia:

Emilia Makuła kl. Ia

Zuzanna Uchańska kl. Ia

Zuzanna Cieślik kl. IIa

Hanna Serafin kl.IIIb

Nadia Biniek kl. IIIb

Gratuluję pomysłowości i dziękuję wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Nagrody za zajęte miejsca
i przyznane wyróżnienia zostaną wkrótce wręczone.

Prace dzieci w zakładce Galeria zdjęć

Ewa Sinkowska

27-04-2021, D B-K