KONKURS PIEŚNI LEGIONOWYCH

I MIEJSCE ZESPOŁU WOKALNEGO NA KONKURSIE PIEŚNI LEGIONOWYCH „RADUJE SIĘ SERCE…”

08.11.2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został zorganizowany konkurs wokalny skierowany do uczniów szkół podstawowych IV – VIII oraz szkół gimnazjalnych. Wydarzenie nie miałoby miejsca gdyby nie organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Padarewskiego w Staszowie oraz Staszowski Ośrodek Kultury.

Celem konkursu było pielęgnowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży tradycji legionowej oraz historii Polski w twórczości artystycznej. Prezentacje oceniało Jury w składzie: Dominik Rożek, Kamil Kusztal, Kamil Kaptur. Panowie brali pod uwagę dobór repertuaru, muzykalność, umiejętności wokalne, oryginalność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich artystycznych propozycji w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły wokalne Jury wyłoniło zwycięzców. Niezmiernie się cieszymy z sukcesów naszych podopiecznych! Dziewczyny reprezentujące Publiczną Szkołę nr 3 w Staszowie w składzie: Agata Kopacz, Zuzanna Maruszewska, Pola Toporowska, Anna Wrona wróciły z konkursu z uśmiechem na twarzy oraz I miejscem!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

24-11-2018, G K