Finał Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek

1 czerwca 2022r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje finałowe Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Organizatorem konkursu było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach, a współorganizatorem Wydawnictwo Logi.

Celem głównym Olimpiady była popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych wśród uczniów województwa świętokrzyskiego.

W pierwszym etapie Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek wzięło udział ponad 1000 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się około 100 uczniów, wśród których w kategorii Matłamek II znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Piotr Kukla z klasy IVa oraz Bartosz Kucharski i Nikodem Trębliński z klasy Va.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

09-06-2022, G K