Eliminacje OTWP 2018

Dnia 22.03.2018r. w Urzędzie Miasta i Gminy Staszów odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI: Maja Maruszewska, Julia Nahajczuk, Natalia Mazanka i Małgorzata Kowalska.

Grzegorz Kawalec

09-05-2018, G K