Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Klas I

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 11.X.2019r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania klas pierwszych. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Beaty Chodurek i pani Moniki Korczak - Kubalskiej przygotowali część artystyczną obrazującą ciężką pracę nauczycieli. Jak zawsze w naszej szkole wielką atrakcją był zespół Cheerleaders prowadzony przez panią Beatę Rachoń. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły pani Ewa Rzepecka wręczyła swoim nauczycielom Nagrody Dyrektora oraz odczytała nazwiska osób, które otrzymały Nagrody Burmistrza, a następnie złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i podziękowała za pracę. W dalszej części programu uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem odnosić się do kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia. Pasowania na nowych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie dokonała pani dyrektor Ewa Rzepecka.

Uczniom zostały wręczone birety, dyplomy pasowania i legitymacje szkolne. Uczniowie klas pierwszych w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. Przez publiczność zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec uroczystości, każdy pierwszak otrzymał ,,Róg obfitości”.

Uroczystość dostarczyła wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć, szczególnie dzieciom i rodzicom.

Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w pamięci.

Wychowawcy klas pierwszych

więcej zdjęć...