Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie kl. I

Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych. Młodzi artyści z klas VIII pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie oraz zaproszeni goście docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Pani Dyrektor Ewa Rzepecka podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów kl.I. Do grona naszej uczniowskiej braci dołączyło 43 pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie. Otrzymali birety, dyplomy pasowania i legitymacje szkolne. Pierwszoklasiści w artystycznym wystąpieniu potwierdzili przynależność do społeczności szkolnej. Słodkim zakończeniem dnia dla uczniów klas pierwszych okazał się „Róg obfitości”. Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych chwil wzruszeń i przeżyć.

więcej zdjęć w galerii...

08-11-2018, G K