Działalność 9 Staszowskiej Drużyny Harcerskiej

W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęła w naszej szkole działalność 9 Staszowska Drużyna Harcerska.

Do drużyny należą uczniowie z klasy II, IV, V oraz absolwenci naszej szkoły.

Zuchami i harcerzami opiekują się drużynowa Danusia Dąbrowska i przyboczne - Wiola Krowińska oraz Angelika Krowińska.

1 listopada 2016 harcerze z naszej drużyny wzięli udział w akcji „Znicz”, sprzedawali znicze mieszkańcom Staszowa odwiedzającym cmentarz. Zarobione pieniądze zostały przeznaczone na wyjazd po Betlejemskie Światło Pokoju.

W dniach 9-11 grudnia 2016 roku nasza drużyna pojechała do Svitu koło Popradu aby odebrać od słowackich skautów Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze przekazali je na ręce burmistrza a także mieszkańcom Staszowa podczas uroczystych mszy świętych.

Jedna ze zbiórek w grudniu to spotkanie opłatkowe, które dzięki rodzicom naszych harcerzy przebiegało w niezwykle uroczystej i smakowitej atmosferze.

Spotykamy się nie tyko w harcówce. 21 stycznia miał miejsce rajd pieszy na Radzików. Bawiliśmy się wesoło przy ognisku śpiewając harcerskie piosenki.

W czasie ferii zimowych 7-8 lutego 2017 pojechaliśmy do zaprzyjaźnionej drużyny „Promień” działającej w Szkole Podstawowej w Szumsku. Pomimo dużego mrozu doskonale bawiliśmy się przy ognisku. Gospodarze przygotowali interesujące „Świeczowisko” i do późnych godzin wspaniale się bawiliśmy. Następnego dnia wybraliśmy się na kulig, podziwiając piękno lasów Szumskich.

5 marca 2017 braliśmy udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej – to dla harcerzy wielkie święto. Po mszy świętej my oraz harcerze z innych drużyn udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1. W gronie harcerzy z hufca Staszów bawiliśmy się doskonale.

Już wkrótce odbędzie się „Harcogranie” – Festiwal Piosenki Harcerskiej w Starachowicach. Uczymy się na zbiórkach piosenek ponieważ bierzemy udział w festiwalu.

W każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca odbywają się msze harcerskie, ich oprawa muzyczna i liturgiczna to zasługa naszej drużyny.

Istnieje strona naszej 9 Staszowskiej Drużyny Harcerskiej na facebooku, na którą serdecznie zapraszamy.

Jeśli i ty chcesz poznać smak harcerskiej przygody – zapraszamy.

Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 16 w harcówce (budynek Przedszkola nr 8).

18-03-2017, G K