Diecezjalne Rozpoczęcie Roku Harcerskiego

23 września 2017 r. zuchy i harcerze z naszej szkoły zrzeszeni w 9 Staszowskiej Drużynie Harcerskiej wzięli udział w Diecezjalnym Rozpoczęciu Roku Harcerskiego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele Św. Barbary a następnie wszyscy harcerze pojechali do Kurozwęk. Tam zwiedzaliśmy pałac Popielów i oglądaliśmy stado bizonów.

Następnie w Szkole Podstawowej nr 1 po obiedzie graliśmy w gry przygotowane przez Nadleśnictwo w Staszowie. W międzyczasie odwiedził harcerzy Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Kolejnym punktem w programie była Gra Miejska - musieliśmy się wykazać znajomością zabytków Staszowa i wykonać różne zadania.

Spotkaliśmy się z wieloma zuchami i harcerzami, wszyscy doskonale się bawili - jak to harcerze.

22-02-2018, G K