Dbamy o uśmiech naszych uczniów

Z wielką radością informujemy, iż dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu edukacyjno – profilaktycznego „Dziel się uśmiechem”.

Program jest realizowany w Polsce od 2013 roku (wcześniej pod nazwą „Chroń Dziecięce Uśmiechy”) w ramach współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz firmy Wrigley Poland. Partnerami akcji są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz Grupa LUX MED.

W ramach programu odbędą się bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-VI. Pierwsze przeglądy ruszą 18 września br. i obejmą dzieci w wybranych szkołach podstawowych z 5 województw: wielkopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego. Następnie rozpoczną się zajęcia edukacyjne podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia będą trwały do końca roku szkolnego 2017/2018.

W naszej szkole przeglądy stomatologiczne dla uczniów odbędą się 21 listopada 2017r. Decyzję o badaniu stomatologicznym dziecka podejmuje Rodzic wyrażając zgodę na stosownym formularzu. Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z założeniami programu i skorzystanie z możliwości udziału dziecka w tak ważnym programie profilaktycznym.

Więcej informacji o programie „Dziel się Uśmiechem” można znaleźć na stronach: www.pck.pl/dzielsieusmiechem oraz www.mojorbit.pl/dziel-sie-usmiechem

Szkolny koordynator: Beata Wójcik

05-10-2017, G K