Bezpieczeństwo ważna sprawa

Dbają o nie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Już od pierwszych dni nauki Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wznowili akcję „Bezpieczna przerwa”. Wykonane samodzielnie kolorowe oznaczenia przypominają kolegom o zasadach bezpiecznego poruszania się po szkole, zwłaszcza po schodach.

Najmłodsi uczniowie szkoły, spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, panem dzielnicowym Sławomirem Kawalcem. Na spotkaniach rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu w szkole, na podwórku i oczywiście w drodze do szkoły. Najmłodsi nie zapomnieli o koniczności noszenia znaczków odblaskowych, szczególnie teraz, kiedy dni będą stawały się coraz krótsze. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania uczniów z panem policjantem.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z psychologiem Małopolskiego Centrum Profilaktyki poświęconych: rozwiązywaniu konfliktów (klasy V) i zjawisku cyberprzemocy (klasy VII).

Bezpieczeństwo rozpatrywane jest także w aspekcie psychicznym. Bardzo ważny jest problem samopoczucia uczniów po powrocie do szkoły. Aby wesprzeć ich w procesie readaptacji pracownicy PPPP w Staszowie (pani psycholog Agnieszka Maj-Ferenc i pani pedagog Ewa Kowalska) oraz pani psycholog MCP rozmawiały z uczniami klas VI-VIII na ważny problem nastroju towarzyszącego ich funkcjonowaniu i motywacji do działania.

Mamy nadzieję, że wiele cennych wskazówek, które młodzież otrzymała, przyczyni się do ich lepszego funkcjonowania zarówno w roli ucznia jak i kolegi.

06-10-2021, G K