Bajka z przesłaniem profilaktycznym

12 grudnia społeczność szkolna, zgromadzona w hali sportowej OSiR, obejrzała bajkę pt. „O królewnie Śnieżce inaczej”. Była to bajka inna, niż wszystkie, bo zawierała oprócz morału, także przesłanie profilaktyczne. A wszystko to za sprawą programu szkół promujących zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, do grona których należy nasza placówka.

Bohaterowie bajki, w interesujący, nieco humorystyczny sposób ukazali zgubne skutki palenia papierosów. Kwestia wypowiedziana przez jednego z sympatycznych krasnoludków „Żaden papieros, tradycyjny, czy elektroniczny nie dodaje urody, lecz niszczy z kretesem nasz organizm młody” - z całą pewnością zostanie zapamiętana przez widzów spektaklu.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IIa, IIIb pod kierunkiem wychowawców, pani A. Maćkowiak i pani E. Sali oraz uczennic klasy VIa, które wykonały finałową piosenką przygotowaną pod kierunkiem pani B. Chodurek, było jednym z zadań zrealizowanych w ramach programu promującego zalecenia EKWzR. Uzupełnieniem przedstawienia było wystąpienie uczennic klasy VIIIb, które przypomniały uczniom, rodzicom i nauczycielom wszystkie zalecenia Kodeksu, tak ważne w profilaktyce nowotworów.

17-12-2019, G K