TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA
W dniach 23-27 października 2023r. odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowego Odżywiania. Celem akcji szkolnej było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania poprzez wzbogacenie wiedzy uczniów o roli i znaczeniu składników odżywczych oraz zdrowego stylu życia. Społeczność szkolna wysłuchała audycji radiowej, w której omówiono podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie wysłuchali bajki o królewnie, która chciała jeść same słodkości i o konsekwencjach z tym związanych. Poprzez coraz gorsze samopoczucie postanowiła zmienić swój styl żywienia.
W klasach I-III uczniowie przygotowali bardzo zdrowe sałatki, soki oraz kanapki.
W klasach IV uczniowie rozmawiali o zdrowym odżywianiu z panią dietetyk Marzeną Kaczmarską, zaś uczniowie klas I-III z pielęgniarką szkolną panią Jagodą Juszczyk.
Na korytarzach szkolnych zawisły gazetki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudzały do refleksji oraz rozmów.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą zawsze dbać o zdrowy styl życia, a na ich talerzach będzie zawsze smacznie, zdrowo i kolorowo.

