Logo Publicznej Szkoły Podstawowwej nr 3 im. Hieronima Łaskiego

TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

W dniach 23-27 października 2023r. odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowego Odżywiania. Celem akcji szkolnej było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania poprzez wzbogacenie wiedzy uczniów o roli i znaczeniu składników odżywczych oraz zdrowego stylu życia. Społeczność szkolna wysłuchała audycji radiowej, w której omówiono podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie wysłuchali bajki o królewnie, która chciała jeść same słodkości i o konsekwencjach z tym związanych. Poprzez coraz gorsze samopoczucie postanowiła zmienić swój styl żywienia.

W klasach I-III uczniowie przygotowali bardzo zdrowe sałatki, soki oraz kanapki.

W klasach IV uczniowie rozmawiali o zdrowym odżywianiu z panią dietetyk Marzeną Kaczmarską, zaś uczniowie klas I-III z pielęgniarką szkolną panią Jagodą Juszczyk.

Na korytarzach szkolnych zawisły gazetki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudzały do refleksji oraz rozmów.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą zawsze dbać o zdrowy styl życia, a na ich talerzach będzie zawsze smacznie, zdrowo i kolorowo.

Galeria zdjęć

TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 20 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 19 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 18 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 17 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 16 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 15 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 14 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 13 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 12 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 11 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 10 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 9 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 8 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 7 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 6 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 5 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 4 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 3 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 2 TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności