MARSZ GODNOŚCI
7 maja uroczyście obchodzono w Staszowie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak każdego roku, inicjatorem święta, był Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Staszowie, który do udziału zaprosił władze miasta, przedstawicieli różnych instytucji oraz dzieci i młodzież staszowskich szkół i przedszkoli.
W obchodach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. Reprezentację społeczności szkolnej stanowili klasy Ib, IIIb, Vb, VIA, VIb, zuchy oraz harcerze.
Integrując się z osobami niepełnosprawnymi, w radosnym i barwnym korowodzie przeszliśmy ulicami miasta. Na tę okoliczność w ubiorze dzieci dominował kolor czerwony – symbol obchodów.
Udział w obchodach Dnia Godności na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych.

