20 lat w Unii Europejskiej
1 maja 2024r. mija 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Aby przypomnieć o tym przełomowym momencie dla naszego kraju, 12 kwietnia br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbyło się widowisko przygotowane przez radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej - Jakuba Rożka - przewodniczącego MR, Wiktorię Kwiatek i Mikołaja Monkowicza – wiceprzewodniczących MR, we współpracy z nauczycielkami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie – paniami: Grażyną Kowalską, Marleną Adamkiewicz, Dorotą Nowak oraz uczniami z klasy 4a.
Wydarzenie miało na celu przybliżenie przedszkolakom oraz uczniom z klas 1-3 informacji na temat powstania Unii, jej symboli oraz celów i zadań.
Dzieci nie tylko zdobywały wiedzę, oglądając prezentację dotyczącą krajów Unii Europejskiej oraz ich charakterystycznych miejsc, ale także dobrze się bawiły podczas odgadywania zagadek czy oglądania inscenizacji przygotowanych przez starszych kolegów.
Widowisko zostało ciepło przyjęte przez odbiorców. Uczniowie nie tylko poznali podstawy bardzo istotnych dla budowania świadomości obywatelskiej zagadnień, ale też świetnie się bawili. To był naprawdę wartościowo spędzony czas!
SU

