Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2024
W dniach 10 i 11 września 2024 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. W tym roku wybory były szczególnie emocjonujące, ponieważ konieczne było przeprowadzenie drugiej tury głosowania, w celu wyłonienia przewodniczącego.
W pierwszym dniu wyborów, 10 września, każdy z uczniów miał możliwość oddania głosu na swojego faworyta, korzystając z przygotowanych wcześniej kart do głosowania.
Mimo dużego zaangażowania uczniów i wyraźnych faworytów, po pierwszej turze żaden z kandydatów na przewodniczącego nie uzyskał wymaganej większości głosów. W związku z tym 11 września odbyła się druga tura wyborów, w której zmierzyło się pięciu kandydatów z największym poparciem.
Po zaciętej rywalizacji przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został wybrany Michał Sajkiewicz, który zdobył większość głosów w drugiej turze. Funkcję wiceprzewodniczącego objęła Julia Majczak. Członkami Samorządu Uczniowskiego zostali: Maria Sobieniak, Nicola Pawlicka, Maria Pitek.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w wyborach, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej turze.
Gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu i życzymy im wielu sukcesów w realizacji swoich ambitnych planów. Wierzymy, że ich praca przyniesie pozytywne efekty w naszej szkole i przyczyni się do integracji całej społeczności uczniowskiej.

