Wizyta kl. IA w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA”
W dniu 6.11.2024r. klasa Ia udała się wraz z wychowawcą do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA” na kosmiczne warsztaty pt. „Na Księżyc i z powrotem”. Uczniowie odbyli fascynującą „podróż” na Księżyc i poznali sekrety naszego najbliższego sąsiada w kosmosie. Dowiedzieli się, jak Księżyc wpływa na nasze życie, poznali jego fazy oraz z wielkim zaciekawieniem obserwowali eksperymenty z gazami. Nasi uczniowie tak jak prawdziwi astronomowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy możliwe jest życie na Księżycu? Wielką frajdę sprawiło dzieciom stworzenie własnych księżycowych łazików napędzanych powietrzem z balonów. Na zakończenie dzieci obejrzały stałą ekspozycję. Szczęśliwi, pełni wrażeń wrócili do szkoły. Była to doskonała okazja dla małych odkrywców, aby poznać tajemnice wszechświata.

