TEATRZYK KAMISHIBAI – ZAJĘCIA W KLASIE 2B
7 listopada 2024r. klasa 2b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai przeprowadzonych przez panią Ewelinę Raczyńską z Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali legendy „O Lechu, Czechu i Rusie i powstaniu Polski”. Za pomocą teatru papierowego przedstawione zostały kluczowe momenty z historii Polski, jak również pochodzenie jednego z symboli narodowych - Godła. Teatrzyk był dla dzieci ciekawym wprowadzeniem w trudne tematy niepodległościowe. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu rozwiązując krzyżówki, wykreślanki i zagadki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością dzieci.
Barbara Wojnarowska
Beata Wołowiec

