Projekt "Zawsze bezpieczni"
W naszej szkole właśnie dobiegł końca pierwszy etap spotkań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ramach realizacji projektu "Zawsze bezpieczni" . Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie , Komendy Powiatowej Policji w Staszowie , Firmy "Żbik" z Sichowa. Dzieci miały możliwość rozmowy na tematy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, poznawały charakterystykę zawodów ważnych społecznie, uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej . W trakcie realizacji tych spotkań zależało nam, aby jak najwięcej działań przećwiczyć w praktyce. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i determinacją zgłębiali wiedzę przekazywaną przez fachowców. W zajęciach wzięło udział ponad 100 dzieci . Obecnie przynajmniej raz w miesiącu powtarzamy we własnym zakresie poznane umiejętności zwłaszcza z pierwszej pomocy przedmedycznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia . W drugim półroczu zamierzamy dalej prowadzić działania z Wojskiem Polskim , kontynuować zadania z Policją i Strażą . Już nie możemy się doczekać.

