Edukacja historyczno - patriotyczna
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie w listopadzie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach zorganizowanych z okazji 106 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie, w czasie których przedstawiona została historia naszej Ojczyzny. Na korytarzu szkolnym, p. Dorota Cuber, p. Magdalena Hajdła, p. Joanna Kosińska przygotowały tablice pt. "Wielcy Polacy" oraz tematyczną dekorację ścienną. phm. Beata Wołowiec wraz z dh. Katarzyną Prostak przygotowały i przeprowadziły w szkole, dla zuchów i harcerzy nocne biwakowanie pod hasłem "Niepodległa 1918-2024". Również delegaci samorządu szkolnego, harcerze i zuchy z opiekunami wicedyrektor Joanną Grzybowska ,p. Grazyną Kowalską, p. Marleną Adamkiewicz, p. Dorotą Nowak ,p. Beata Wołowiec uczestniczyli w uroczystościach z okazji 106 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pani Beata Chodurek z uczennicami kl. Va wzięła udział w przeglądzie piosenki patriotycznej. Na zakończenie obchodów p. Dorota Cuber z ucz. kl. IIa, p. Beata Chodurek z ucz. kl. Va i p. Beata Wołowiec z zuchami i harcerzami przygotowały i wystawiły dla całej społeczności PSP nr 3, przedszkolaków z Przedszkola nr 8 oraz rodziców i zaproszonych gości, widowisko historyczno - patriotyczne pt. "Bóg, Honor, Ojczyzna". W trakcie występu została przypomniana historia naszego kraju, wspólnie bawiono się i śpiewano pieśni patriotyczne. Na zakończenie obchodów wicedyrektor Joanna Grzybowska podziękowała za przygotowanie akademii oraz za wszystkie działania upamiętniające to bardzo ważne dla każdego Polaka - Patrioty wydarzenie.

