Wycieczka uczniów klas - Ib i IIIb do Kielc - do Centrum Geoedukacji na Wietrzni
24 kwietnia 2026r. uczniowie klas I b i III b wybrali się na wycieczkę do Centrum Geoedukacji w Kielcach.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy pod nazwą ,,Podwodna stacja badawcza CHRONOS”. Dzięki spacerowi po interaktywnej ekspozycji – po „dnie morza” oraz interesującym opowieściom pani przewodnik uczniowie poznali dziedzictwo geologiczne regionu świętokrzyskiego oraz jego mieszkańców. Multimedialne zdjęcia oraz skamieliny bardzo się wszystkim podobały.
Kolejną atrakcją zwiedzania było Geolaboratorium, w którym dzieci, dzięki interaktywnym stanowiskom edukacyjnym zobaczyły rodzaje skał, budowę i procesy zachodzące wewnątrz naszej planety. Dużą atrakcją był seans w Kapsule Czasu – kinie 5D, gdzie oglądany film przeniósł wszystkich w podróż przez poszczególne okresy geologiczne Ziemi.
Na zakończenie pobytu uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Przyjaciele klimatu” oraz obejrzeli mieszczący się na dachu budynku Geologiczny Ogród Doświadczeń.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i była cenną lekcją o naszej planecie.

