Wycieczka do Kielc 24.09.2024r.
24 września 2024 r. uczniowie klas IVA, IVB i VIIIA wyjechali na wycieczkę do Kielc.
Głównym punktem programu była wizyta w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Obiekt zlokalizowany jest w południowo - wschodniej części rezerwatu Wietrznia i jest to najważniejsza atrakcja geoturystyczna na trasie „Świętokrzyskiego Szlaku Archeo - Geologicznego”. Centrum Geoedukacji to miejsce, gdzie w przystępny sposób można poznać wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.
Uczniowie zwiedzali wystawę „Podwodna stacja badawcza CHRONOS” wraz z seansem w kinie – Kapsule Czasu. Uczestniczyli także w grze polegającej na samodzielnym odnajdowaniu ukrytych na wystawie pytań oraz udzielaniu na nie poprawnych odpowiedzi. Uczestnicy gry w kilkuosobowych grupach, mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami oraz okazy skał i skamieniałości, poznali historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców.
Podsumowaniem pobytu w Kielcach były projekcje filmów w Kinie Helios.

