Sukcesy sportowe ucznia klasy IV b Antoniego Krzywickiego
Uczeń klasy IV b Antoni Krzywicki w roku szkolnym 2025/2026 reprezentował Klub Kolarski Vento Bike Team Daleszyce oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Staszowie. W dniach 6-7.12.2025 r. rywalizował w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych na Torze w Pruszkowie. Był to jego debiut w Mistrzostwach Polski, a zarazem pierwsza styczność z torem kolarskim i specjalnym rowerem torowym, bez hamulców i bez przerzutek. Antek był jedynym przedstawicielem klas czwartych z całego województwa świętokrzyskiego. Biorąc pod uwagę, że dotychczas Antek ścigał się wyłącznie w kolarstwie górskim MTB, jego udział w Mistrzostwach Polski na Torze jest tym bardziej szczególnym osiągnięciem. Antek w poszczególnych dyscyplinach, wyprzedził wielu najlepszych uczestników z całej Polski pokazując, że liczy się w walce o tytuł Mistrza Polski klas czwartych. Do brązowego medalu zabrakło mu niespełna pół sekundy, a do złota dwóch sekund. Wyniki Antka:
- 4 miejsce w Polsce, ex aequo, w tzw. wyścigu punktowym;
- 5 miejsce w Polsce w wyścigu Scratch;
- 6 miejsce w Polsce w jeździe na czas na 250 m
- 6 miejsce w Polsce, w wyścigu eliminacyjnym, tzw. Australijskim.
Antek 17. 05.2026 r. wywalczył trzecie miejsce w prestiżowym wyścigu MTB Cross Maraton w Miedzianej Górze.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/share/p/1ShSLYDvXv/
https://www.facebook.com/share/p/1bnLR1zXa5/
https://www.facebook.com/share/p/1BGPSuWvzX/

