Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne promujące czytelnictwo w klasach I - III przez nauczycieli Staszowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
W dniu 22 października 2024r. pani Ewa Basińska przeprowadziła zajęcia w klasach pierwszych „O Wilku, który nie lubił czytać”. Dzieci poznały historię tytułowego Wilka, który w czasie snu przenosi się do Krainy Książek i spotyka bohaterów baśni i bajek. Dzieci odpowiadały na pytania czy warto czytać, wyszukiwały zalety książek i rozpoznawały bohaterów baśni. Chętnie rozwiązywały zagadki i odczytywały hasła z bajkowych wykreślanek. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a na koniec wykonali postać głównego bohatera.
W dniu 25 października 2024r. pani Dorota Wójcik przeprowadziła w klasie IIa i IIIb zajęcia edukacyjne „Książka moim przyjacielem”. Dzieci poznały budowę książki, rozwiązywały zagadki i wyszukiwały zalety książek. Na zakończenie spotkania uczniowie wspólnie stworzyli plakat o wartościach płynących z czytania.
W dniu 28 października 2024r. pani Ewa Basińska przeprowadziła zajęcia edukacyjne w klasie IIb „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania”. Uczniowie poznali książkę Iwony Pietrzak-Płachty „Wypożyczalnia skrzydeł” z ilustracjami Matyldy Koneckiej, która stała się inspiracją do przeprowadzenia zajęć i ukazała magię i moc drzemiącą w czytaniu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pięknie ilustrowaną książkę obrazkową. Chętnie angażowali się w zadania, a na zakończenie otrzymali słodki upominek.
