Dzieje polskiego hymnu narodowego – zajęcia edukacji patriotycznej
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia edukacji patriotycznej w klasie VIa i IVb. 7 listopada 2024r. pani Dorota Wójcik ze Staszowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga – Grudzińskiego w Kielcach przeprowadziła zajęcia Dzieje polskiego hymnu narodowego. Uczniowie wypowiadali się na temat patriotyzmu, obejrzeli prezentację, która przypomniała trudną drogę Polski do niepodległości i wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Dużą satysfakcję sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie biało - czerwonych kotylionów. Ciekawym podsumowaniem spotkania było wspólne rozwiązanie krzyżówki. Celem tego typu zajęć jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku do polskich symboli narodowych. To wyjątkowy czas refleksji nad historią naszego kraju oraz przypomnienie o wartościach takich jak wolność, solidarność i patriotyzm, które do dziś stanowią fundamenty naszej tożsamości narodowej.
