Bezpieczna droga do szkoły
Od 4 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Droga ta powinna być bezpieczna. O to będą dbać policjanci, nauczyciele oraz uczniowie.
Co roku w zakresie działań szkoły jest zapraszanie funkcjonariusza policji na lekcje w klasach I-III, który uświadamia, jakie niebezpieczeństwa grożą podczas drogi do szkoły. Zajęcia z policjantem są dla uczniów zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Pan policjant, poza omówieniem najważniejszych przepisów, udziela dzieciom wskazówek dotyczących bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.
Przypominamy więc:
· Mamo, Tato- dziecko naśladuje Twoje zachowanie, daj więc dobry przykład.
· Nauczycielu- odkrywaj przed uczniami bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
· Kierowco- uważaj w pobliżu szkół, zwolnij!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!!!

