Spotkanie z lekturą w klasie IIb - „Detektyw Pozytywka”
20 maja 2025r. klasa II b wybrała się do Biblioteki Publicznej w Staszowie, gdzie uczestniczyła w zajęciach czytelniczo-detektywistycznych na podstawie książki „Detektyw Pozytywka” G. Kasdepke. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się, kim jest detektyw, czym się zajmuje i jakie cechy oraz atrybuty powinien posiadać. Prowadząca najpierw wprowadziła dzieci w tajemniczy, detektywistyczny świat. Po wysłuchaniu ciekawej historii bohatera książki, każde dziecko mogło wcielić się w rolę detektywa. Dzieci analizowały ślady butów na podstawie ich wzorów, rozwiązywały zagadki, uzupełniały sudoku, rozpoznawały przedmioty i owoce za pomocą zmysłów. Poznały również technikę śledczą daktyloskopię porównując odciski palców swoich kolegów i koleżanek. Ostatnim zadaniem było narysowanie w grupach głównego bohatera lektury.
Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
