Logo Publicznej Szkoły Podstawowwej nr 3 im. Hieronima Łaskiego

„Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą”

Takie hasło przyświecało naszym tegorocznym dniom profilaktyki, które odbywały się w dniach 4-8 marca. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, przeciwdziałanie uzależnieniom.

W ramach obchodów realizowane były następujące działania:

- w dniu 4 marca została przeprowadzona audycja szkolna uświadamiająca uczniom o zgubnych skutkach uzależnień,

- w klasach II oraz IIIa zostały przeprowadzone zajęcia psychoprofilaktyczne z psychologiem szkolnym,

- w klasach I oraz IIIb zostały przeprowadzone zajęcia wychowawczo-profilaktyczne z nauczycielem Biblioteki Pedagogicznej w Staszowie - Panią Eweliną Raczyńską,

- w klasach VII oraz VIII zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z pracownikiem staszowskiego Sanepidu - Panią Dorotą Wojnarowską,

- w klasach IV-VI zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z pedagogiem szkolnym oraz pedagogiem specjalnym.

Interesującym uzupełnieniem podejmowanych przez szkołę działań wychowawczo-profilaktycznych są spektakle artystyczne. 06 marca uczniowie klas 4-8 mieli okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym teatru „Magiczna scena” pt. ”Szkolne tarapaty”. Podczas przedstawienia aktorzy w sposób atrakcyjny, humorystyczny i interesujący dla młodego odbiorcy poruszali trudne tematy, takie jak:

- niebezpieczeństwo używania narkotyków, alkoholu oraz papierosów/e-papierosów,

- zdrowie psychiczne wśród dzieci/młodzieży,

- wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków,

- uleganie modzie, obowiązującym trendom, co ma niekorzystny wpływ na psychikę młodego człowieka,

- nieumiejętność podejmowania racjonalnych decyzji w wieku dorastania,

- niedojrzałość emocjonalna, nierozwinięta w pełni wyobraźnia, a co za tym idzie brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowania decyzji.

 

Ponadto został przeprowadzony konkurs plastyczno-literacki pod przewodnim hasłem tegorocznych obchodów Szkolnych Dni Profilaktyki. Oto wyniki:

1 miejsce: Gabriela Czarnecka Ib, Aniela Stępień IIb, Oliwia Opałacz IIIa, Hanna Serafin VIb,

2 miejsce: Igor Kostępski Ia, Jan Raczyński IIa, Oskar Szot IIIa,

3 miejsce: Alicja Sochacka Ia, Martyna Krężołek IIb, Lena Olszewska IIIa,

Wyróżnienia: Julia Jagodzińska Ia, Wiktoria Martynowicz IIb, Gabriela Noga IIIa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Galeria zdjęć

„Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 20 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 19 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 18 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 17 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 16 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 15 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 14 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 13 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 12 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 11 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 10 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 9 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 8 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 7 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 6 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 5 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 4 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 3 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 2 „Nie daj się nałogom - bądź po prostu sobą” 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności