"Zero jest OK - bezpiecznie nad wodą". Spotkanie z mistrzynią.

W poniedziałek 4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach edukacyjno - sportowych. W hali widowiskowo – sportowej OSiR odbyło się spotkanie z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak i jej gośćmi: panem Piotrem Lisowskim - ratownikiem WOPR oraz panią Katarzyną Kowalczyk z policji wodnej.

Projekt „ZERO jest OK” ma na celu uświadomienie młodzieży jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, jak ważna jest świadomość tego, jakim żywiołem jest woda oraz jak ważna jest umiejętność pływania. Po wysłuchaniu wystąpień pani O. Jędrzejczak oraz jej gości, uczniowie przystąpili do zmagań sportowych na torze przeszkód.
W tych zawodach nie było przegranych. Każdy, kto pokonał tor otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zestaw gadżetów.

W niecodziennych zajęciach edukacyjno - sportowych aktywny udział wzięli również wolontariusze naszej szkoły, którzy obsługiwali tor przeszkód. Było to dla nich super doświadczenie. Miłym akcentem była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z panią Otylią Jędrzejczak. Dziękujemy!

Opiekunowie SZKW

Beata Wójcik, Marlena Adamkiewicz