Zamkowy Dzień Dziecka

01.06.2017r. uczniowie klas IV a, VI a i VI b mogli świętować Dzień Dziecka w niezwykłej scenerii zamku w Baranowie Sandomierskim.

Na prawym brzegu Wisły lśni najcenniejsza i najpiękniejsza dawna rezydencja magnacka - zamek w Baranowie Sandomierskim. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie. Zamek został wzniesiony pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. W XV wieku dwór baranowski należał do szlacheckiej rodziny Baranowskich. Na przełomie XV i XVI wieku właścicielem Baranowa został wielkopolski ród Górków. W 1569 roku Stanisław Górka sprzedał dobra baranowskie Rafałowi Leszczyńskiemu. Obecny kształt zamku stanowi imponujący przykład wytwornego stylu zamożnej rodziny Leszczyńskich.

Poza zwiedzaniem Zamku i Zbrojowni na dzieci czekało wiele atrakcji: walka na miecze, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, dmuchańce, balonowe zoo, wieloosobowe narty, zabawy na polu golfowym, zajęcia plastyczne. We wszystkich zabawach uczestnicy wycieczki brali aktywny udział. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki na polu golfowym, które poprzedzone były wskazówkami i pokazem rzutu piłeczki do dołka. Nasi uczniowie sprawnie pojęli te umiejętności i z dużą wprawą posługiwali się sprzętem do golfa.

W tym dniu uczniowie świetnie się bawili, ta forma wyjazdowa dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Marzena Winiarska, Renata Biesiada, Joanna Grzybowska

więcej zdjęć w galerii...

13-06-2017, G K