Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Kochane Dzieci, Rodzice i Przyjaciele naszej Szkoły.

W niecodzienny sposób przyszło nam pożegnać rok szkolny 2019/2020. Puste szkolne korytarze, brak pocztu sztandarowego i dźwięków Mazurka Dąbrowskiego, to nowa rzeczywistość, z którą przyszło zmierzyć się nam w ostatnim czasie. Szczególnie jest to trudna sytuacja dla uczniów, dla których szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także nawiązywania relacji i spotkań z rówieśnikami. Zagubieni mogą się czuć także rodzice, którzy z dnia na dzień zostali obarczeni dodatkowymi obowiązkami i koniecznością stworzenia dzieciom warunków do nauki zdalnej. Zawieszenie zajęć stacjonarnych to jednak przede wszystkim ogromny sprawdzian dla nauczycieli, którzy w jednej chwili przeorganizowali swoją pracę i po raz kolejny udowodnili, że polski pedagog to kreatywny pedagog, który jest w stanie sprostać chyba każdemu wyzwaniu edukacyjnemu, zawodowemu. Trwający nadal czas pandemii, to również drodzy Państwo czas bardzo trudnych decyzji dla mnie jako dyrektora szkoły. Decyzji niecodziennych, często może mało popularnych lub wątpliwych, ale zawsze podyktowanych bezpieczeństwem i dobrem całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim uczniów. To właśnie względy bezpieczeństwa sprawiły, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbywa się w innych warunkach niż tradycyjne. Zdecydowałam tak, by ograniczyć gromadzenie się i tym samym zminimalizować niepotrzebne ryzyko.

Rok szkolny 2019/2020 był rokiem trudnym. To czas bardzo nieprzewidywalny i niesamowicie pracowity dla całej oświaty. Niemniej jednak pragnę poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie wywiązała się ze wszystkim swoich zaplanowanych projektów i mimo nadzwyczajnych warunków pracy, realizowaliśmy nieprzerwalnie proces kształcenia na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja szkoły skrupulatnie monitorowała proces kształcenia począwszy od 1 września, aż do zakończenia roku szkolnego, co pozwoliło nam stwierdzić, iż podstawa programowa została zrealizowana ze wszystkich przedmiotów nauczania.

Życzę wszystkim Państwu i Wam kochani uczniowie przede wszystkim zdrowia i mimo wszystko udanych, bezpiecznych wakacji. Kochane dzieci, pamiętajcie, że nawet pomimo pandemii świat jest piękny a życie cudowne, dlatego należy je szanować i o nie dbać. Dziękuję Wam za trud w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich talentów. Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, licznych występów wokalnych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji.

Dziękuję Nauczycielom, którzy odkrywali w swoich podopiecznych, w tym trudnym czasie, talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy i przygotowywali do wyzwań, jakie niesie nowa rzeczywistość.

Dziękuję Rodzicom, bo to Państwo każdego dnia, bardziej niż dotychczas, stanowiliście dla dzieci wsparcie na tej krętej szkolnej drodze do wiedzy.

Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji 2020.

Wakacje czas zacząć!!!

mgr Ewa Rzepecka