,,Z wizytą w teatrze”

29 listopada 2019 r. uczniowie klasy I b wraz z opiekunami – Małgorzatą Cisak i Beatą Wołowiec wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach.

Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości na temat teatru, rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz kształtowanie kulturalnego zachowania w teatrze.

Po przyjeździe na miejsce uczniowie odwiedzili pracownię plastyczną, gdzie dowiedzieli się jak wyglądają etapy tworzenia lalek oraz poznali różne rodzaje lalek teatralnych. Następnie oglądali przedstawienie pt. ,,Przygody Koziołka Matołka”. Oglądając spektakl doświadczyli wielu przeżyć, śledzili losy głównego bohatera – Koziołka Matołka. Bardzo duże wrażenie wywarła na dzieciach sceneria, piękna gra aktorów oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Uśmiechy na twarzach i gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

10-12-2019, G K