Z wizytą w bibliotece

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy I b PSP nr 3 w Staszowie. W dniu 25.02.2020r. przyszli z wizytą do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie pod opieką pań Małgorzaty Cisak i Beaty Wołowiec.

Uczniowie zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek i czasopism, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki - przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach.

Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądali pomieszczenia biblioteczne, poznali w jaki sposób należy zachowywać się w czytelni. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach.

Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę bajki J.I. Kraszewskiego pt. ,,Kwiat paproci” oraz oglądały film pt. ,,Bolek i Lolek”. Następnie wykonały piękne prace plastyczne do wysłuchanej bajki.

Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość. Wizyta w bibliotece była dla nich dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

08-03-2020, G K