Wycieczka klasy III b do skansenu w Kolbuszowej oraz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

17 września 2021 r. uczniowie klasy III b wraz z paniami Małgorzatą Cisak i Beatą Wołowiec uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczniowie zwiedzili zabytki architektury drewnianej dawnej wsi, poznali historie mieszkających tam ludzi. Duże wrażenie wywarły na zwiedzających stare chałupy, młyn i kościół. Dzieci oglądały sprzęty jakimi dawniej posługiwali się ludzie. Zobaczyły także szkołę sprzed stu lat i brali udział w lekcji kaligrafii. We wnętrzu przedwojennej klasy wypełnionym kałamarzami, piórami, rysikami i tabliczkami łupkowymi dzieci uczyły się pisać nietypowymi przyborami. Ochotnicy mogli doświadczyć kary, jaką było klęczenie na rozsypanym grochu z uniesionymi ku górze rękoma. Dla wszystkich była to niezapomniana podroż w czasie i wspaniała lekcja historii. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka była udana.

28-09-2021, G K