Wycieczka ekologiczna klasy IIIa

9 marca 2017r. uczniowie z klasy IIIa wzięli udział w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez pracowników Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.

Podczas warsztatów odbyła się prezentacja na temat gospodarki odpadami i praktyczna nauka segregacji odpadów. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób prawidłowo segregować „śmieci”, w jaki sposób można wykorzystać „śmieci”, by stworzyć coś nowego.

Dużą atrakcją było zwiedzanie Zakładu z możliwością obejrzenia procesu postępowania z odpadami. Dzieci przekonały się na własne oczy, że warto segregować śmieci.

Zakończenie pobytu uwieńczone zostało otrzymaniem przez dzieci dyplomu ukończenia warsztatów oraz drobnych upominków.

Uczniowie biorąc udział w warsztatach ekologicznych poszerzyły swoją wiedzę na temat recyklingu i segregacji odpadów, którą wykorzystują w życiu codziennym, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.

Barbara Wojnarowska

14-03-2017, G K