Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

17 maja 2017r. uczniowie klas IVb i Vb wyjechali na wycieczkę do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kompleksu Oceanika.

Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.

Zwierzętom odtworzono warunki, w jakich występują w swoim naturalnym środowisku.

Następnie uczniowie zwiedzili Park Miniatur pełen zabytków z Regionu Świętokrzyskiego, które można podziwiać w takiej postaci jaką miały w latach swojej świetności.

Pobyt w Oceanice i w Parku Miniatur to połączenie zabawy i nauki. Uczniowie byli zachwyceni i wspaniale się bawili.

Następnym etapem wycieczki było obejrzenie w Multikinie filmu w reżyserii Toma McGrath’a pt. „Dzieciak rządzi”. Film opowiada o perypetiach siedmioletniego Tima, w którego domu pojawił się dziwny braciszek.

Uczniowie z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Teresa Garbacka, Renata Kowalcze, Małgorzata Cisak.

Teresa Garbacka

więcej zdjęć w galerii...

24-05-2017, G K