Wycieczka do Podzamcza i Chęcin

Dnia 3 czerwca 2022r. uczniowie klas IIIb i IIb wraz z opiekunami p. Małgorzatą Cisak, p. Barbarą Wojnarowską oraz p. Beatą Wołowiec udali się na wycieczkę szkolną.

Głównym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Każdy uczestnik wycieczki mógł wybrać coś, co go szczególnie zainteresowało.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Już z daleka ruiny zamku wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie. O historii zamku i miasta bardzo ciekawie opowiedział przewodnik. Uczniowie zwiedzili skarbiec oraz weszli na wieżę, z której podziwiali przepiękny widok Gór Świętokrzyskich. Obowiązkowym punktem programu był zakup pamiątek.

Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń.

19-06-2022, G K