Wycieczka do Parku Etnograficznego w Tokarni

W dniu 21.04.2023r. uczniowie klas Ib i IIIb odbyli wycieczkę do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Podczas wyjazdu dzieci mogły obejrzeć typowy układ osadniczy wioski, stary młyn, chaty chłopskie i dawną aptekę. Spacerując po Skansenie, zwiedzały wybrane obiekty i ekspozycje muzealne.

Program obejmował także część warsztatową pt. ,,Jak żyły dzieci na dawnej wsi?‘’. Uczniowie poznali dawne zabawy i aktywność ich rówieśników w czasie wolnym, a także warunki w jakich żyły dzieci w przeszłości i ich obowiązki. Dowiedzieliśmy się, że w dawnych czasach uczono kaligrafii, używając atramentu i obsadki ze stalówką.

Po zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek.

Na zakończenie wycieczki dzieci z wielką ochotą zjadły przewidziany posiłek i miały czas na regenerację po aktywnym, pełnym wrażeń dniu.

Wycieczka była bardzo udana, dała możliwość poznania historii naszego regionu oraz integracji zespołów klasowych.

Wychowawcy klas Ib i IIIb

Małgorzata Cisak