Wycieczka do Oceanarium w Chrustach

Dnia 2 czerwca 2022r. uczniowie z klasy IVB, VA, VIA wybrali się na wycieczkę do Oceanarium ,,Oceanika” w Chrustach koło Zagnańska.

Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne. Zgromadzono w Oceanice zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania. Wyjątkową atrakcją była niecka, z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.

Przewodnik w bardzo ciekawy sposób zapoznał nas z różnymi gatunkami ryb ukazując pełnię ich bogactwa. Uczniowie z zachwytem przyglądali się rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

Po pobycie w oceanarium przyszła pora na następny punkt zwiedzania, a mianowicie „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków przedstawionych w skali 1:20.

Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Kowalcze, Izabela Jaworska, Teresa Garbacka, Marzena Winiarska.

21-06-2022, G K