Wycieczka do Kielc

8 maja 2018 r. uczniowie klasy Ia z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Kielc.

W ramach edukacji teatralnej, uczestniczyli w spektaklu pantomimy pt. "Pan Bam i ptak Agrafka" opowiadającym w zabawny, ale i wzruszający sposób, o wzajemnej przyjaźni bohaterów i towarzyszących im odczuciach.

Opowieść pokazana pantomimą, była dla dzieci okazją zetknięcia się ze sztuką poza słowami.

Drugą atrakcją była wizyta w Manufakturze Słodyczy.

Uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się jak powstaje prawdziwa czekolada, ale również zaprojektować oraz wykonać swoją własną, wymarzoną tabliczkę z dodatkami. W trakcie prezentacji multimedialnej przybliżono dzieciom cały proces produkcji czekolady wraz z jej ręcznym temperowaniem. Ponadto każdy z uczestników mógł spróbować prawdziwego ziarna kakao, a także skosztować gorącą czekoladę.

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie wykonaną 100-gramową tabliczkę czekolady oraz dyplom Młodego Czekoladnika.

Uczniowie z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Barbara Wojnarowska

więcej zdjęć w galerii...

14-05-2018, G K