Wolontariusze na start

1 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli udział w pierwszej z zaplanowanych na ten rok szkolny akcji charytatywnych. W tym dniu uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności. Organizatorem akcji na terenie naszego miasta był Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie.

Nasi wolontariusze, na terenie sklepu TESCO, zapraszali mieszkańców Staszowa i okolic do wzięcia udziału w akcji. Jej celem było zebranie jak największej ilości żywności, która wkrótce trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących.

W tym roku w akcji wzięło udział ponad 20 wolontariuszy. Oprócz doświadczonych członków Klubu – uczennic z klasy VIII, rozpoczęli swoją działalność wolontariacką uczniowie klas V. Mieli oni okazję zdobyć swoje pierwsze doświadczenie u boku starszych kolegów. I udało się! Życzliwość i uśmiech wolontariuszy, dobre serca ofiarodawców sprawiły, iż akcja powiodła się. Nasi wolontariusze przygotowują się już do kolejnej akcji jaką będzie kiermasz świąteczny.

Opiekun SzKW:

B. Wójcik