Wizyta z uśmiechem

Rzadko się zdarza, aby wizycie u lekarza dentysty towarzyszył uśmiech. W naszej szkole ten stereotyp został przełamany. Udowodniliśmy, że może być inaczej. Być może dlatego, iż spotkanie uczniów ze stomatologami odbyło się 21 listopada, w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień. A może za sprawą grupy wspaniałych, przesympatycznych pań dentystek, które w ramach Programu „Dziel się uśmiechem” odwiedziły naszą szkołę. Spotkanie odbyło się na hali OSiR. Było ciekawie i kolorowo. Nikt się nie bał, a każdy uczeń z zainteresowaniem wchodził do kolorowego gabinetu dentystycznego, w którym odbył przegląd stomatologiczny. Wszyscy uczniowie - pacjenci otrzymali także od lekarzy upominki – zestawy do pielęgnacji jamy ustnej oraz książeczki edukacyjne, rodzice zaś – informacje o stanie uzębienia swoich pociech. Była to pierwsza część piątej już edycji programu „Dziel się Uśmiechem”, w której nasi uczniowie mogli uczestniczyć. W kolejnej części, trwającej do 22 czerwca 2018r. odbędą się zajęcia edukacyjne z uczniami, podejmujące tematykę dbania o prawidłową higienę jamy ustnej.

Dziękujemy Kierownikowi Oddziału Rejonowego PCK w Staszowie, pani Joannie Chebie za możliwość udziału w programie oraz oczywiście lekarzom i całej ekipie realizującej Program.

Szkolony koordynator:

Beata Wójcik