Wizyta uczniów klasy VIIIa w schronisku dla zwierząt

6 grudnia uczniowie klasy 8 ,,a”, wraz z wychowawcą Marzeną Winiarską, odwiedzili schronisko dla bezdomnych psów w Strzelcach. Pomysł wizyty pojawił się wraz ze zbliżającymi się mikołajkami – młodzież, zamiast kupować sobie nawzajem prezenty, postanowiła wesprzeć potrzebujące zwierzęta. Przed wizytą w Strzelcach, zorganizowali szkolną zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy – karmy, koców, zabawek itp. Sami natomiast zakupili 20 worków karmy i innych psich przysmaków.

Schronisko w Strzelcach ma pod swoją opieką ok. 130 psów. Pracy przy nich jest bardzo dużo – od sprzątania boksów, przez remonty, karmienie, opiekę weterynaryjną a kończąc na spacerach. Psiaki jednak nie czują się zaniedbane, ponieważ korzystają z wybiegów na terenie schroniska.

01-01-2019, G K